Gdy tu dotrzesz

 • Autor:
  Rebecca Stead
 • Data wydania:
  2017-10-25
 • Format:
  13,5x20,5 cm
 • Liczba stron:
  228
 • ISBN:
  978-83-7966-039-1
 • Cena:
  24,90 zł

Życie Mirandy trochę się skomplikowało. Jej najlepszy przyjaciel Sal bez powodu obrywa na ulicy od nieznajomego chłopaka i zupełnie się od niej odsuwa. Zapasowy klucz do mieszkania, który jej mama chowa „na wszelki wypadek”, zostaje skradziony. A potem Miranda zaczyna otrzymywać dziwne liściki.

„Zjawię się, żeby uratować życie Twojemu przyjacielowi i sobie.
Proszę Cię o dwie przysługi.
Po pierwsze, musisz do mnie napisać list”.

Miranda nie wie, co robić. Łatwo byłoby zignorować pokręcone wiadomości, gdyby nie to, że ich autor wie rzeczy, o których nikt nie powinien wiedzieć, i z niesamowitą dokładnością przewiduje przyszłość. Jeśli tak, to Miranda ma jeszcze większy problem, ponieważ listy mówią, że ktoś ma umrzeć. Kiedy dostaje ostatni, wydaje się, że może być już za późno…

John Green to największa współczesna gwiazda literatury young adults, ale po piętach depcze mu jego rodaczka Rebecca Stead.
Juliusz Kurkiewicz

 Czytajcie Rebeccę Stead, nową gwiazdę young adults.
Joanna Olech

 Gdybym miała 12 lat, chciałabym chodzić do klasy z Mirandą. Jej paczka poza rozważaniami o podróżach w czasie dostaje też intensywne szkolenie z przyjaźni. Ta książka wzrusza i każe zadawać wciąż nowe pytania.
Justyna Suchecka („Gazeta Wyborcza”, Krótka Przerwa)

Rebecca Stead sprawia, że napisanie dobrej książki wydaje się proste.
„Guardian”

O autorce:
Jej książki są przyjmowane przez aklamację. Gdy tu dotrzesz znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa” oraz zdobyło niezwykle prestiżowy Medal Newbery i Boston Globe-Horn Book Award. Kłamcę i szpiega doceniły „New York Times Book Review” i „Guardian”, honorując nagrodą Guardian Prize. Pierwsza książka autorki, First Light, znalazła się na liście Best Books for Teens opracowywanej przez New York Public Library, najnowsza zaś, Całkiem obcy człowiek, została uznana za książkę roku między innymi przez „New York Timesa”, „The Washington Post”, „The Wall Street Journal” i „Guardiana”!

Related Entries
© Copyright - IUVI 2016