Dawne i przyszłe wiedźmy

 • Autor:
  Alix E. Harrow
 • Tłumaczenie:
  Patrycja Zarawska
 • Data wydania:
  2021-10-13
 • Format:
  13,5x20,5 cm
 • Liczba stron:
  608
 • ISBN:
  978-83-7966-070-4
 • Cena:
  42,90 zł

„Dawne i przyszłe wiedźmy” to nowa powieść Alix E. Harrow, autorki bestsellera „Dziesięć tysięcy drzwi”.

Nie ma czegoś takiego jak wiedźmy, choć kiedyś były – w dawnych, spowitych mrokiem czasach, zanim zaczęto je palić. Od tego czasu noc należy do mężczyzn z krzyżami i pochodniami, a czary sprowadzają się do ładnych amuletów i dziecięcych rymowanek. Jeśli współczesna kobieta chce sięgnąć po władzę i moc, musi ich poszukać na ulicy. Jak siostry Eastwood.

Może nikt nie opowie ich historii, ponieważ nie jest jeszcze skończona. Niewykluczone, że jesteśmy dopiero u jej początku i całe to zamieszanie-pogmatwanie, którego narobiły, to zaledwie pierwsze uderzenie krzesiwa, pierwsza garść iskier.

Wciąż nie ma czegoś takiego jak wiedźmy.

Ale będzie.

„Ta powieść skradła moje serce od pierwszych zdań wprowadzenia. Rozprawia się z niesprawiedliwościami społecznymi dotyczącymi płci, rasy, konserwatywnych postaw, kapitalistycznego wyzysku i jeszcze wielu innych spraw. Nic to, że akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Wychodząc z tamtymi kobietami i ich bliskimi na ulice, by protestować, czujemy się, jakbyśmy byli w dzisiejszej Polsce. Wiedźmy, zaklęcia, czary, prastare rymowanki i alternatywne wersje znanych baśni to piękny sztafaż, w który autorka ubrała aktualne, palące kwestie społeczne. Bo »dawno, dawno temu« równie dobrze może się dziać »tu i teraz«” – Patrycja Zarawska, tłumaczka książki

„Zachwycający, poruszający pean na cześć niepokonanej mocy kobiet. Postacie są żywe, z krwi i kości – krwawią i krzyczą. Uwielbiam je i nie mogę się doczekać, by siła wiedźm obudziła się w nas wszystkich” – Laini Taylor, autorka bestsellerów „New York Timesa”

„Cudowna ucieczka w świat, w którym moc wiedźm skurczyła się do zaledwie wspomnienia o kobiecej magii, a trzy zuchwałe, rozdzielone do niedawna siostry zdobywają klucz do tego, by tę magię sprowadzić z powrotem. Ta opowieść porwie was bez reszty” – Yangsze Choo, autorka bestsellerów „New York Timesa”

„Niesamowity kawał czarownictwa i buntu, tak bardzo potrzebnego w naszych czasach, a także przypomnienie, że sekretne słowa i sposoby nigdy nie odejdą w zapomnienie, dopóki istnieją języki, które wypowiedzą zaklęcia, i uszy, które zechcą słuchać” – P. Djèlí Clark, autor The Black God’s Drum

„Błyskotliwe arcydzieło czystej magii w dziedzinie snucia opowieści!” – Gwendolyn Womack, autorka Przepowiedni

Related Entries
© Copyright - IUVI 2016