Wiecznomrok

 • Autor:
  Ross MacKenzie
 • Tłumaczenie:
  Andrzej Goździkowski
 • Data wydania:
  2021-10-13
 • Format:
  13,5x20,5 cm
 • Liczba stron:
  352
 • ISBN:
  978-83-7966-072-8
 • Cena:
  34,90 zł

„Przyjdą po ciebie, dzieweczko. Kobieta o fałszywej twarzy i mężczyzna, który nie rzuca cienia”.

Larabelle Lisica jest sierotą i jak daleko sięga pamięcią, jej sposobem na życie było przeczesywanie kanałów w poszukiwaniu skarbów. Dziewczyna stara się nie wychylać – to najlepsza strategia przetrwania w mieście, którego ulicami maszerują pozbawieni skrupułów – i podobno duszy – białodzieje, a mieszkańcy żyją w strachu przed dziką magią praktykowaną przez znienawidzone jędzuchy. Wszystko zmienia się w dniu, gdy w ręce Lary wpada tajemnicza drewniana szkatułka. To nieoczekiwane znalezisko wywraca jej życie do góry nogami – dziewczyna zostaje wciągnięta w wir zdarzeń, których nie rozumie, musi stawić czoła potężnej magii i śmiertelnemu niebezpieczeństwu. A po piętach cały czas depcze jej ktoś, kto… nie rzuca cienia.

„Wiecznomrok – porywający od pierwszego zdania, w równym stopniu zachwyca, co przeraża” – M.G. Leonard

„Szalona i wyjątkowa przygoda, skrząca się magią i wysławiająca potęgę przyjaźni” – Peter Bunzl

„Brawa za stworzenie świata, w którym zło i przemoc wydają się realne, a postacie pełne życia i wielowymiarowe. Ta książka przyprawia o szybsze bicie serca” – „Daily Mail”

„W wartkiej akcji i bogatym świecie autor przemycił całkiem poważną refleksję, czym są lojalność, odwaga oraz nadużycia władzy” – „The Independent”

Ross MacKenzie od dziecka miał smykałkę do snucia fascynujących opowieści. Pierwszym utworem na jego koncie było obrazkowe opowiadanie o głodnym krokodylu Colinie, które spisał w szkolnym notesie, gdy miał siedem lat. Powieść dorosłego Rossa The Nowhere Emporiu została uhonorowana m.in. Scottish Children’s Book Award. Ross zajmuje się też projektowaniem graficznym. Mieszka z rodziną niedaleko Glasgow, jednak dużo czasu spędza w zupełnie innych światach…

Related Entries
© Copyright - IUVI 2016